Connect with us

Hi, what are you looking for?

Krepšinis

K. Evanso situacija, krepšininkai atsigavę po tokių traumų, ko galima tikėtis ir ką daryti Žalgiriui?

Keenan Evans trauma

Kauno „Žalgirio“ komandos lyderis Keenanas Evansas gegužės 26-ąją patyrė vieną rimčiausių traumų, kurias gali patirti krepšininkas – amerikiečiui trūko kelio girnelės raiščiai.

27-erių krepšininkas be krepšinio turės praleisti mažiausiai 6 mėnesius. Tiesa, atsižvelgiant į žaidėjų, kurie praėjo per tą patį praktiką, galima daryti išvada, jog gijimas dažniausiai trunka bent jau 10 mėnesių.

Keenanas savo kūną prisižiūrintis atletas, žaidėjas su neįtikėtina valia. Vien tai, kad po plyšusio achilo, amerikietis sugebėjo sugrįžti aplenkęs įprastą gijimo laiką. Sugrįžti į formą, kurios nedemonstravo dar iki nelemtos pirmosios traumos, įkvepia, jog ir šį kartą – itin valingas sportininkas sugebės įrodyti, jog galima sugrįžti net ir po baisiausių dalykų.

K. Evanso trauma mače su „7bet-Lietkabeliu“

Rimtautas Gudas atliko operaciją

Žaidėjai, kurie savo karjeroje taip pat buvo nusitraukę girnelės raiščius

Kelenna Azubuike


Kelenna Azubuike – girnelės raištis krepšininkui nuplyšo, kai šiam buvo 26-eri. Amerikietis sezone prieš traumą per rungtynes vidutiniškai rinko po 14,4 taško, išsiskirdamas puikiu pataikymu iš toli. Traumą žaidėjas gavo 2009/2010 metų sezono pradžioje, tačiau po operacijos buvo priverstas praleisti ne tik vykstantį sezoną, bet ir visa kitą, o galiausiai į aikštę grįžo tik po dvejų metų. Sužaidęs vos trejas rungtynes Kelenna baigė profesionalo karjerą.

Victoras Oladipo


Victoras Oladipo – traumų persekiojamas NBA žaidėjas, kuriam kaip ir Keenanui Evansui galiausiai plyšo kelio girnelė. Žaidėjas traumą patyrė 2023-iųjų atkrintamosiose (2023-04-22), tačiau nuo to laiko į aikštę taip ir negrįžo.

Victoras reabilitaciją atlikinėjo pas specialistą iš Vokietijos, kuris padėjo pasaulinio garso vardams tokiems kaip Usainas Boltas ir kiti, tačiau – Victoro sugrįžimo į aikštelę vis dar neišvydome.

Damonas Stoudemire’as

Arvydas Sabonis and Damon Stoudamire — Portland Trail Blazers

Damonas Stoudemire‘as – buvęs Aryvdo Sabonio komandos draugas legendiniuose Portlando „Trail Blazers“ – girnelės raištį nusiplėšė 2006-ųjų sausio mėnesį, po operacijos žaidėjas į rikiuotę grįžo kitame sezone – Lapkričio pirmąją. Vadinasi, atsistatymas po patirtos traumos tesėsi 10 mėnesių. Įžaidėjui tuomet buvo 33-eji. Sezone po traumos Damonas sužaidė 62-ejas rungtynes, po vidutiniškai 24 minutes per mačą.  

NFL tokių traumų yra pasitaikę ir daugiau, tačiau sportininkai sugebėdavo grįžti į ankstesnę formą, nepaisant to, jog traumos būdavo patiriamos dar prieš 2000-uosius. Su šių dienų medicina ir turimomis atsistatymo bei priežiūros priemonėmis – atsistatymas tampa dar efektyvesniu.

Kq daryti Kauno „Žalgiriui“?

Kiekvienam krepšinio aistruoliui buvo aišku, jog išlaikyti Keenano – Kaune, kai šis Eurolygoje demonstravo elitinius skaičius, įsirašant į geriausių lygos žaidėjų sąrašą, šansų nėra.

Buvo skelbiama, jog žaidėjas jau buvo sutaręs kontrakto su Pirėjo „Olympiacos“ ekipa detales, tačiau nelemta trauma keičia viską iš esmės. Tokio finansinio kalibro komanda kaip graikai – tikrai negali sau leisti laukti žaidėjo, dėl aukščiausios pozicijos kovojančiam klubui rezultato reikia čia ir dabar.

Tačiau, ką daryti Kauno „Žalgiriui“? Jeigu Keenanas praleis bent 8 mėnesius – sugrįžimas į Eurolygą anksčiausiu įmanomu scenarijumi nusimatytų tik jau sezonui persiritus į antrąją jo pusę. Ar „Žalgiris“ gali leisti sau laukti žaidėjo, kai ekipos biudžetas turi labai aiškią ribą? Ar lyderio nebuvimas pernelyg nesumaišytų kortų?

Klausimų daugiau nei atsakymų, tačiau „Žalgirio“ situacijoje. Žinant, jog Keenanas turi puikią darbo etiką, matant kaip žaidėjas atsistatė po pirmosios traumos, kokiu lyderiu jis yra aikštėje ir už jos ribų – reikėtų siūlyti amerikiečiui dviejų metų kontraktą su galimybe po pirmojo varžovams išpirkti jį, už pvz.: 750 tūkst. – 1 mln. eurų dydžio išpirką.

Įteiki Keenanui dviejų metrų kontraktą, kurio dydis galėtų siekti 1 mln. eurų. Rizikuoji, žinodamas, ką gali gauti iš pilnai atsistačiusio Keenano, o jeigu žaidėjas atsistato ir po sezono jau nori išvykti – tokio dydžio išpirka už Eurolygos MVP kalibro žaidėją – didiesiams klubams Europoje nėra kažkokia neįperkama suma.

Daugiau sporto turinio rasite čia

Kviečiame sekti mus socialiniuose tinkluose: „Facebook“, „Instagram

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Taip pat skaitykite:

Krepšinis

2024-aisiais metais krepšinio aistruolių laukia didelis įvykis – Vasaros olimpinės žaidynės Paryžiuje. Jos vyks liepos 26-ąją – rugpjūčio 11-ąją. Lietuvos krepšinio rinktinės tvarkaraštis skiltyje...

Krepšinis

Informacija, kuri domina visus žaliai-baltų komandos gerbėjus tai: Žalgirio naujokai atlyginimai kontraktai. Visą šią informaciją rasite būtent šiame tekste, o jeigu domina daugiau krepšinio...

Dakaras

Benediktas – finiše. Lyderiui pralaimėta 22:23 min., toks laikas turėtų leisti Benui išlikti TOP20-uke. Atnaujinta 13:30 val.: Vaidotas Žala – finiše, paskutinėje atkarpoje prarasta...

Kovų menai

DOVYDO RIMKAUS DEBIUTAS “ONE FC” Dovydas Rimkus „ONE FC“ organizacijoje atsidaro pergalingai. Lietuvis trijų raundų kovoje nugali kiną Zhang Chunyu. Pirmąjį raundą tikėtina, jog...