Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kovų menai

E. STANIONIS: „ŠIEK TIEK NEMALONU, KAI VARŽOVAS SAKO, JOG PER 14 KOVŲ TAIP NIEKO IR NENUVEIKIAU“

Bokso pasaulyje vis garsiau girdimas Lietuvos vardas, pirmasis apie savo šalį žinią paskleidė dėl čempiono diržo kovojęs Egidijus Kavaliauskas, dabar atėjo eilė savo tikrąją vertę įrodyti, savo varžovus ringe tiesiog terorizuojančiam – Eimantui Stanioniui. 27-erių lietuvis profesionaliame bokso ringe kovėsi 14 kartų bei šventė 13 pergalių, o sykį kova buvo nutraukta anksčiau laiko bei įvertinta kaip neįvykusi, tad pralaimėjimo profesionaliame ringe dar nepatyręs Eimantas savo darbu, žengdamas žingsnis po žingsnio pelnytai užsitarnavo galimybę kovoti prieš geriausiuosius.

Šių metų spalio 30-ąją JAV turėjo vykti 15-oji Eimanto kova, tačiau „WBA“ organizacija kiek netikėtai paskelbė, jog 66.7 kilogramų svorio kategorijoje yra pernelyg daug painiavos, tad reikėtų iš dabar keturių save čempionais vadinti galinčių kovotojų, oficialiai liktų tik vienas, vienas diržas – reikštų, jog būtent tu esi šios kategorijos čempionas ir niekas kitas. „WBA“ suorganizavo keturių kovotojų mini turnyrą, kuriame keturi kovotojai turėtų išsiaiškinti, kas yra stipriausias. Jamalas Jamesas, Radžabas Butaevas, Yordenis Ugasas bei Eimantas Stanionis – būtent šie boksininkai gavo galimybę ringe išsiaiškinti, kas yra verčiausias būti čempionu.

Eimantas Stanionis pokalbio metu atskleidė, jog jau buvo pasiruošęs žengti į ringą dar spalio 30-ąją, tačiau WBA organizacijos planai sujaukė ir lietuvio kovų tvarkaraštį.

„Savo pasiruošimą spalio 30-ąją turėjusiai vykti kovai pradėjau dar Lietuvoje. Su treneriu Vidu Bružu dirbome čia. Dėl pandemijos bei įvairių draudimų JAV, į šalį nebuvo taip lengva patekti, tad pirmiausia teko skristi į Dubajų. Čia intensyviai dirbau dvi savaites, buvau pasiekęs tikrai neblogą sportinę formą, tačiau trūko sparingo partnerių, tad atskridęs į JAV iškart nieko nelaukiau ir susiradęs sparingo partnerius pradėjau darbą. Ir prabėgus dešimčiai dienų, po visų alinančių treniruočių sužinau žinią, jog nekovosiu. Nusprendžiau nestabdyti savo pasiruošimo ir pratęsti sparingus, taip atlikau beveik pilną pasiruošimo stovyklą kovai, kurios nebuvo“, – pasakojo Eimantas.

Kalbėdamas apie oficialų „WBA“ organizacijos sprendimą, kuris įpareigojo kubietį Yordenį Ugasą susitarti dėl kovos su lietuviu Eimantas supranta ir Ugasą, tačiau tuo pačiu liko nuliūdintas kubiečio kalbų apie tai, jog bokso ringe jis dar nieko nėra įrodęs.

„Yordenį Ugasą iš vienos pusės aš suprantu – jis užsitarnavo vardą, atsidūrė toje pozicijoje, kuri turėtų leisti kovoti su Errolu Spence‘u dėl trijų diržų suvienijimo, tačiau iš kitos pusės nėra malonu, kai jis šneka, jog per keturiolika profesionalių kovų bokso ringe taip nieko ir nenuveikiau. Nepamirškime, jog jis pats neturėjo kovoti su Manny Pacquaio, Manny turėjo kovoti su Spence‘u, tačiau aplinkybės sukrito taip, kad jis atsidūrė tinkamu metu, tinkamoje vietoje, o dabar manau, jog būtent aš esu šioje pozicijoje ir taisyklių reikia laikytis“

Paskutinės Eimanto kovos vs Luis Collazo epizodai

Bokso užkulisiuose ėmė sklisti kalbos, jog Ugasas gali nuspręsti atlaisvinti savo turimą čempiono diržą, kuris be kovos atitektų Eimantui, o šio kitoje kovoje lauktų Radžabas Butaevas, mini turnyro pusfinalyje nugalėjęs Jamąl Jamesą, tačiau lietuvis paklaustas apie tai, kuria linkme krypsta derybos su Ugasu, daug informacijos suteikti negalėjo, pažymėdamas, kad oficialus sprendimas turėtų paaiškėti per artimiausias dvi savaites.

„Taip, derybos vis dar vyksta, tad į šį klausimą atsakinėdamas negaliu pernelyg išsiplėsti. Iki derybų pabaigos liko mažiau nei dvi savaitės ir tada turės priimtas oficialus sprendimas, tad lukterkime ir pamatysime“.

Yordenis Ugasas nori kovos su Errolu Spence‘u, amerikietis tikėtina nori kovos, kuri pergalės atveju atneštų jam diržą, Ugasui atlaisvinus savąjį, Spence‘o susidomėjimas šia kova irgi gali kristi. Eimantas paklaustas, apie scenarijų, kuris galėtų susiklostyti organizacijoje, teigė:

„Kol kas nėra žinoma, kada Errolas Spence‘as galės pradėti sparinguotis, ar jo patirta trauma neatsinaujins pradėjus didinti krūvius, todėl manau, jog tas mūsų ketvertukas galėtų greičiau išsiaiškinti santykius ir tada siūlyti Spence‘ui kova su absoliučiu „WBA“ organizacijos čempionu“.

R. Butaevas sutvarkė reikalus kovoje su Jamalu Jamesu, o vėliau duodamas interviu bei paklaustas apie galimą Stanionio – Ugaso kovos baigtį, teigė, jog seniai jus pažįsta bei jeigu reikėtų rinktis – spėtų, kad jaunystė bei jėga toje dvikovoje turėtų imti viršų ir pergalę švęstumėte jūs. Esate pažįstami su rusu?

„Taip, esame pažįstami jau nuo jaunimo varžybų, su juo teko kovoti du kartus. Vyrų Europos čempionate taip pat turėjome stoti į dvikovą, tačiau jis pralaimėjo pirmąją kovą čempionate ir mūsų keliai tą kartą nesusikirto. Taip pat, vieną kartą esame turėję sparingo sesija kartu. Jis tikrai geras kovotojas ir manau, jog mūsų tarpusavio kova galėtų būti labai įdomi“

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Taip pat skaitykite:

Krepšinis

2024-aisiais metais krepšinio aistruolių laukia didelis įvykis – Vasaros olimpinės žaidynės Paryžiuje. Jos vyks liepos 26-ąją – rugpjūčio 11-ąją. Lietuvos krepšinio rinktinės tvarkaraštis skiltyje...

Krepšinis

Informacija, kuri domina visus žaliai-baltų komandos gerbėjus tai: Žalgirio naujokai atlyginimai kontraktai. Visą šią informaciją rasite būtent šiame tekste, o jeigu domina daugiau krepšinio...

Dakaras

Benediktas – finiše. Lyderiui pralaimėta 22:23 min., toks laikas turėtų leisti Benui išlikti TOP20-uke. Atnaujinta 13:30 val.: Vaidotas Žala – finiše, paskutinėje atkarpoje prarasta...

Kovų menai

DOVYDO RIMKAUS DEBIUTAS “ONE FC” Dovydas Rimkus „ONE FC“ organizacijoje atsidaro pergalingai. Lietuvis trijų raundų kovoje nugali kiną Zhang Chunyu. Pirmąjį raundą tikėtina, jog...