Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dakaras

DAKARAS 2023 M.: LIETUVIAI, TVARKARAŠTIS, TRANSLIACIJOS, ETAPAI

Dakaras 2023 m. lietuviai Žala

Dakaras 2023 metais žada būti intriguojantis kaip niekada anksčiau, bent jau iš Lietuvos ekipažų galimybių varžytis su geriausiais. Vaidotas Žala jau senokai pristatė, jog į šių metų varžybas ateina su aukščiausiais tikslais – nauja, brangi ir konkurencinga technika.

Benediktas Vanagas apie savo naująjį bolidą praneš artimiausiu metu, Rokas Baciuška grįžta tapti Dakaro čempionu. Patirtį sukaupęs Laisvydas Kancius taikysis į keturračių įskaitos aukščiausiąją poziciją.

Dakaro ralio 2023 m. startas

Gruodžio 31-ąją Saudo Arabijoje prasidėsiantis Dakaro ralis 2023 baigsis sausio 15-ąją. 14 etapų varžybos – alinantis reikalas, kuris reikalaus ne tik greičio, bet ir gebėjimo išlaikyti aštrų protą neperforsuojant reikalų.

Dakaras 2023 m. ralio taisyklių pakitimai
 • Kelio knygos nuo šiol tik skaitmeninės ir jos būtinos visiems dalyviams – įskaitant motociklus.
 • Etapą atidarantys motociklininkai gaus laiko bonusą.
 • „Veidrodiniai maršrutai“ – siekiant mažinti dalyvių skaičių maršruto trasoje, kai kurie etapai bus padalinti į „A ir B kelius“, juose bus skirtingi „way-pointų“ taškai, šie bus paskirti atsitiktine tvarka.
 • Etapo metu nebus pertraukų, T1 ir 2 klasės automobiliams nebus jokių neutralizacijų
 • Etapo starto tvarka – 1-asis sunkvežimis etapą atidarys 45-oje pozicijoje. 40 pirmųjų vairuotojų negalės keisti savo starto pozicijos ją pasirenkant.
 • „Dakar Classic“ važiuos atskiru maršrutu, sudarytu iš trylikos etapų, į kuriuos įeis ir du 2 maratoniniai etapi. Atsiranda nauja vidutinio greičio grupė, šiek tiek mažiau galingiems automobiliams.
 • Bus skatinami „sintetiniai bei bio degalai“. Tikimasi, kad Dakaro elito vairuotojai iki 2026 m. jau varžysis su mažai orą teršiančiais prototipais.

Lietuviai 2023 m. Dakaro ralyje
 • Arūnas Gelažninkas praėjusiame Dakare triumfavęs vienišių klasėje – į 2023 m. Dakarą žiūri kiek kitaip, lietuvis pardavė savo motociklą, o visą pasiruošimą stengėsi padėti savo žmonai, šturmanaudamas bei suteikdamas reikiamas patirtis. Dar nėra oficialu, tačiau tikėtina, jog 2023 m. Dakare Arūnas dalyvaus kaip žmonos Emilijos šturmanas bagių klasėje.
 • Vaidotas Žala – apie lietuvio planus jau minėjome, Vaidas nusprendė eiti „all-in“, brangią techniką išsinuomavęs, tačiau taip į aukščiausią įmanoma rezultatą besitaikantis lietuvis 2023 m. Dakare startuos su gamyklinės Prodrive komandos „Hunter“ bolidu T1+ klasėje, identišką bolidą praėjusiais metais pilotavo Sebastianas Loebas.
 • Benediktas Vanagas – savo sprendimą skelbs lapkričio 15-ąją.
 • Laisvydas Kancius yra pasiruošęs sugrįžti su ta pačia technika bei ta pačia komanda.
 • Rokas Baciuška – per metus gerokai patirties pridėjęs perspektyvusis lenktyninkas į Dakarą grįš tik vieno tikslo – uždaryti ir išvalyti savąją klasę, tampant jos čempionu. Lietuvis Dakarą pasitinka kaip bendros pasaulio įskaitos čempionas!

Deja, 2023 m. Dakaro ralyje neišvysime legendinio Antano Juknevičiaus, kuris pardavęs savo „lapę“ nesugebėjo surinkti pinigų konkurencingo bolido įsigijimui bei nusprendė padaryti vienerių metų pertrauką.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Taip pat skaitykite:

Krepšinis

Kauno „Žalgiris“ – pajėgiausias Lietuvos krepšinio komanda, žaidžianti stipriausiame Europoje krepšinio turnyre. Aistruoliai Lietuvoje įprato matyti kauniečius konkurencingus, keliančius sau rimtus tikslus Eurolygoje, tad...

Krepšinis

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vėl laukia įvairūs iššūkiai. 2022-aisiais lietuviai stos į kovas ne tik Europos krepšinio čempionate, tačiau taip pat užbaiginės atranką į...

Kovų menai

DOVYDO RIMKAUS DEBIUTAS “ONE FC” Dovydas Rimkus „ONE FC“ organizacijoje atsidaro pergalingai. Lietuvis trijų raundų kovoje nugali kiną Zhang Chunyu. Pirmąjį raundą tikėtina, jog...

Dakaras

Vakar vykęs prologas suskirstė visus lenktynininkus į starto pozicijas, tačiau tikrasis Dakaras prasideda šiandien, kai dalyvių prieš akis laukia 333 km greičio ruože. Pirmieji...